Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Döviz :

İspanya Bankalarına Yardım

ispanyaya 100 milyar avroluk kredi 58558n 150x150 İspanya Bankalarına Yardımİflas eden ispanya bankalarının AB tarafından kurtarılması amasıyla yapılan yardım sonrası uluslararası piyasalarda hiçbir değişikliğe neden olmadı. Yaşanan karsızlık dönemi halen devam ederken, ABD endeks vadeli kontratları ve hisse senetleri, politikacıların ekonomiyi canlandırmak için ek tedbirler alma ihtimallerini yükseltiyor. İspanya tahvillerinin değer kaybetmesi sürerken, ABD tahvilleri de 3 günlük kazanç karşısında düşüşe yöneldi. Chicago’da bulunan Fed Başkanı olan Charles Evans, bundan sonra teşviği daha çok destekleyeceklerini belirti. İspanyanın yardım istemesinin ardından İtalya Avrupa’nın yüksek borcu olan ülkelerinde faizlerin daha da artmasıyla, hafta içinde 9.5 milyar € borçlanma kağıdı satacağını açıkladı.

17 Haziran’da Yunanistan’ın AB Euro bölgesindeki geleceğini belirleyecek seçimler yapılacak. Marsilya’da bulunan Banque Martin Maurel ve Jerome Forneris umudumuz var diyerek, Fed’in Amerikan ve Avrupa hisselerini destekleme yönünde etken bir faktör olduğunu ve yakın zamanda bu yönde güçlü bir duyuru yapıldığı taktirde kendilerini şaşırtmayacağını belirtti.

Yatırımcıların Şaşkınlığı

altin doviz ve euro kurlari 150x150 Yatırımcıların ŞaşkınlığıYatırımcıların günümüzde nasıl davranacağını bir türlü bilemiyor. Çünkü dolar ve altın fiyatları bir türlü istikrarını koruyamıyor. Altın fiyatları son yıllarda müthiş bir yükselişe geçmiş durumda. Bundan 5-6 yıl öncesine kadar 190 TL olan Cumhuriyet  altını günümüzde 650 TL civarlarında seyretmektedir. Şimdilerde ise altın fiyatları yeniden düşüşe geçmiş durumda. Buna zıt olarak dolar fiyatları ise yükselmektedir. Birkaç gündür yükselen dolar fiyatları istikrarını koruyacak gibi gözükse de arada düşüşe geçmektedir. Bu da yatırımcıların ne yapacağı hakkında tereddütler oluşturuyor. Uzmanların söylediği şey ise doların düşüşe geçeceği. Dolara yatırım yapmamayı söylüyorlar. Çünkü 1.8 TL üzerine kadar çıkan Amerikan Doları bu seviyenin üzerinde fazla duramayacağını vurguluyorlar. Bunun için dolara karşı bir yatırım yapmak sizler için sakıncalı bir durum olabilir. Kazanmak istersen ciddi miktarda paralar kaybedebilirsiniz. Altın fiyatları ise son birkaç gün içerisinde düşüşteydi.

Ama yeniden zirveye doğru bir tırmanışa geçti. Kısacası altın alacaksanız tam sırası. Altın fiyatlarının bir süre sonra tekrar yükselişe geçeceği, bu nedenle altın alarak kısa bir süre içerisinde ciddi paralar kazanma ihtimaliniz yükselebilir.

Uzmanlar bu açıklamaları yaparken tabi ki kesin yargı kullanmıyorlar. İleride oluşabilecek ihtimaller üzerine fikirlerini dile getiriyorlar. Uzmanlar bu işlerin az çok ne olabileceğini bildiği için fikirlerini rahatça dile getirebiliyor. Sizlerde bu uyarıları dikkate alarak ciddi miktarda para kazanabilir ve yatırımlarınızı bu doğrultularda yapabilirsiniz. Yatırımlarınız umarız güven içerisinde gerçekleşir.

Döviz Piyasası

20 kasim 2010 doviz fiyatlari dolar kuru 11 150x150 Döviz PiyasasıYabancı ülkelerin paralarına genel anlamda döviz denilmektedir. Döviz piyasaları da yabancı paraların alınıp satıldığı ya da bir ülkenin para biriminin başka bir para birimine dönüştürülmesine imkân tanıyan kurumsal yapılardır. Döviz piyasalarının en başlıca özellikleri, döviz piyasaları alıcı ve satıcıların karşılaştıkları mekânlar değildir. Çünkü işlemleri genelde aracılar gerçekleştirmektedir. Döviz piyasaları evrensel nitelikteki piyasalardır.

Tüm ulusal piyasalardaki kurlar uyum içinde bulunurlar. Döviz piyasaları belirli bir borsa şeklinde örgütlenmiş piyasalar değillerdir. Döviz piyasası örgütlenmemiş bir piyasadır.

Dünya ülkelerinde döviz piyasası hiç kapanmayan bir piyasadır. Tam rekabet piyasasına oldukça yakın piyasadır döviz piyasası. Döviz piyasasının temel işlevi, ticaret ve sermaye akımlarının gerçekleştirilmesidir. Döviz işlemlerinin varoluş nedeni döviz kaynaklarının uluslararasında el değiştirmesine aracılık etmesidir. Dış ticarette gerekli olan kredi döviz piyasasından sağlanabilmektedir. Döviz piyasası aracılığıyla ithalatçı ve ihracatçılar arasında ki ödemeler sağlanabilmektedir. Döviz piyasalarının organları ise, merkez bankaları, bankalar ve diğer kambiyo ajanları gelir.  Piyasada bunların dışında brokerler, döviz büfeleri ve spekülatörler bulunmaktadır.

Altına Yatırım Yapanlar

altin fonu 150x150 Altına Yatırım YapanlarAltına olan yatırım yıllardır vazgeçilmez bir birikim şekli olmuştur. Oysa günümüzde yeni yatırım alternatifleri sunulmaktadır. Altına yatırım yapmaktan vazgeçemeyenler için altın fonu hizmetinize sunulmaktadır. Bozma maliyeti olmayan, fiyatlarını kolaylıkla takip edebileceğiniz, dünya piyasalarındaki altın fiyatlarını birebir yansıtan fonlar ile altına yatırım yapmanın daha da kolaylaştığını göreceksiniz. Fona yatırım yapmanın avantajlarına bakacak olursak fiziki altın olarak saklamak yerine fon ile yatırım yapmak daha güvenli, likite dönüştürmesi daha kolay, günlük takip etmesi daha kolay gibi birçok avantaj sağlamaktadır.

Altın fonuna yatırım yaptığınız zaman işçilik, fiyat aralıkları gibi sorunlarda ortadan kalkmakta, dilediğiniz zaman alım satım yapabilmektesiniz. Herkes farklı bir yatırım şekli ile birikim yapma düşüncesindedir.

Emlak yatırımları, altın ve döviz yatırımları ya da nakit olarak birikim yapmak, bunlardan hangisi size daha çok kazandırıyor, bir kez daha gözden geçirin.

Daha fazla kazanç sağlayacak yeni yatırım alternatifleri ile karşılaştırarak kararınızı ona göre verin. Nakit birikimlerin eriyerek size kazanç sağlamayacağını da unutmayın.

Bernanke’nin Açıklaması Doları Düşürdü

Güne sakin başlayan piyasalarda ikinci seanstan itibaren olumlu yönde bir hareketlilik yaşandı ve bunun sonucu olarak borsada yaşanan %1’lik artış doların 1,78 seviyesine kadar inmesine neden oldu. ABD Merkez Bankası(FED) Başkanı Ben Bernanke tarafından yapılan açıklama öncesi piyasalarda oluşan gergin bekleyiş havası, açıklamanın ardından ikinci seansın açılmasından itibaren yerini olumlu havaya bıraktı.

FED’in patronu Bernanke uzun vadeli işsizlik planlarına yönelik finansal önlemler hakkında konuştuktan sonra dünya genelinde piyasalarda rahatlama etkisinden kaynaklı olumlu yönde bir hareketlilik yaşandı. TL olumlu bir seyir izlemeye başlayarak, yurtdışındaki ılıman iklimin etkisinde kaldı. Son iki haftanın en düşük seviyesine gelen dolar, ikinci yarıdan itibaren hızlı gelişen satışların da etkisiyle 1,78’e kadar indi. Geçtiğimiz hafta bir ara 1,83 seviyesini test eden dolar, günü %,07’lik kayıpla kapattı. Avrupa piyasalarında FED Başkanı Bernanke’nin açıklamaları olumlu yankı bulurken, İMKB’de bu havadan etkilendi ve %1,2’lik artışın yaşanmasıyla endeks 62 bin seviyesini geçti. Piyasalarda oluşan bu ılımlı havanın hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
© 2016 Online Döviz Kuru. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie